Ar indaujos vis dar madingos?

Kas yra indauja

Indauja – jau nuo senovės egzistuojantis virtuvės ar svetainės baldas kurio pagrindinė paskirtis yra labai paprasta ir aiški – būti tinkama vieta sudėti visiems mūsų naudojamiems indams į vieną vietą.

Tiesa, daugelis žmonių jas turi jau nuo senų senovės, o  tokius ir panašius baldus yra matę dar pas tėvus ar senelius. Dėl šios priežasties daug kam gali pasirodyti, jog indaujos iš esmės labai senamadiškas baldas, nelabai įsipaišantis į modernaus stiliaus interjerą.

Deja, tačiau toks manymas nėra teisingas. Priešingai, indaujos gali būti puikiai panaudotos net ir šiais laikais.

Modernių indaujų bruožai kuriuos verta žinoti

Šiuolaikinės indaujos pasižymi unikaliais bruožais, kartais kurių net anksčiau nebūdavo tokio tipo balduose.

Juos aptarsime žemiau.


  • Kompaktiškumas – palyginus su senoviniais baldais, šiuolaikinės indaujos yra kur kas mažesnių gabaritų kas užtikrina geresnį baldo mobilumą bei bendrą patogumą kuomet kalba eina nedidelę užimamą vietą, tačiau tą patį suteikiamą praktiškumą.

  • Dizainas – modernios indaujos pasižymi įdomiais, tačiau tokiais pat pritrenkiančiais estetiniais sprendimais kaip daugelis kitų šiuolaikinių baldų. Čia rasime net kiek neįprastų sprendimų, todėl savo variantus sėkmingai ras net ir mėgstantys kažką neįprasto.

  • Spalvų gama – estetine prasme, spalvos reikšmė yra itin didelė. Šiuolaikinės indaujos variantai pasižymi ne tik tradiciniais juodos, baltos ar medienos spalvos variantais, tačiau ir ekstravagantiškais ryškiais variantais.

  • Funkcionalumas – galiausiai verta paminėti ir universalų šiuolaikinių indaujų funkcionalumą. Apart tinkamos vietos jūsų indams, jas iš esmės galima naudoti ir kaip daiktų spintelę ar dar panašiu būdu.

Kaip tinkamai integruoti indaują į savo interjerą?

Iš esmės reikėtų įvertinti tokius dalykus kaip turimas vietos kiekis patalpoje, pageidaujamas dizainas bei taip pat kokią funkciją kambaryje atliks jūsų spintelės.

Jeigu turite daug vietos kambaryje, tuomet kompaktiškumo aspektas būtų kiek mažiau aktualus. Toks variantas tada bus idealus norint susidėti daug daiktų į vieną vietą bei paslėpti juos nuo žmonių akių.

Vis dėl to mažesniuose kambariuose kur kas geriau tiks taupenis variantai jūsų vietos atžvilgiu.

Stiliaus ir dizaino atžvilgiu, žinoma, bus svarbu įvertinti jūsų interjero dizainą ir bendrą kambario estetiką. Jeigu norite, jog jūsų baldas atliktų labiau antrinę funkciją, tuomet jį reikės derinti prie bendro patalpos vaizdo.

Žinoma, jeigu norite, jog jūsų spintelė jų pagrindinis kambario akcentas į kurį žmonės kreips daug dėmesio, tuomet reikėtų atitinkamai atsižvelgti į jos dizainą ar spalvą.

Pabaigai

Šiame straipsnyje mes trumpai aptarėme šiuolaikines indaujas ir jų tinkamumą moderniam interjerui. Mintis, jog tai yra senas ir jau kurį laiką nebemadingas baldas yra neteisingas.

Modernios spalvinės gamos ir dizaino variantai gali būti labai lengvai priderinami prie jūsų interjero ir atlikti tiek grožinę, tiek praktinę funkciją, na o savo variantus tikrai ras kiekvienas asmuo.

Paruošta pagal baldaiska.lt informaciją.

Total
0
Shares
Related Posts