Iš ko susideda SEO paslaugos?

Bendrais bruožais, svetainės iškėlimas paieškos sistemose susideda iš tokių etapų:

– Iškėlimo tikslų ir uždavinių nustatymas.
– Raktinių žodžių parinkimas ir svetainės struktūros parengimas, remiantis surinkta semantika.
– Techninių svetainės parametrų tikrinimas (paieškos auditas).
– Techninių uždavinių paruošimas (baigiamasis svetainės apdorojimas, tekstų svetainei sukūrimas ir t. t.)
– Svetainės optimizacija (dizaino, struktūros, tekstų, nuorodų surišimas).
– Nuorodų strategijos parengimas ir realizacija.
– Svetainės efektyvumo tyrimas ir rekomendacijų, skirtų padidinti svetainės efektyvumą, sudarymas.
– Svetainės vystymas ir jos pritaikymas naujiems paieškos sistemos reikalavimams.
– Rezultatų apžvalga.
– Ataskaitų parengimas.

Detaliau peržvelkime SEO optimizacijos etapus

 

1. SEO optimizavimo tikslų ir uždavinių nustatymas.

Uždaviniai gali būti įvairūs – paruošti svetainę iškėlimui, pasiekti nustatyto svetainės lankomumo arba užsakymų, atliekamų iš svetainės, skaičių, tapti lyderiu tarp pasirinktos tematikos svetainių.

2. Semantinio branduolio sudarymas.

Semantika – tai užklausos, pagal kurias bus vykdomas iškėlimas. Svarbu teisingai sudaryti užklausas, tam, kad žmonės, kurie apsilankys svetainėje pagal šias užklausas, iš tiesų būtų naudingi svetainės savininkui. Neteisingos užklausos kurs nereikalingą srautą – svetainės lankomumas išaugs, tačiau savo tikslų Jūs nepasieksite (nebus skambučių, užsakymų).

3. Deja, daugelis svetainių savininkų neskiria pakankamai dėmesio semantikos sudarymui.

Todėl iškėlimas vyksta pagal ribotą užklausų sąrašą, o daugelis naudingų užklausų ignoruojamos. Tai susiję su tuo, kad istoriškai semantikos sudarymas būdavo neapmokamas, ir SEO specialistai parinkdavo užklausas nemokamai. Todėl dažnai būdavo parenkamos tik akivaizdžios užklausos ir semantika nebūdavo apdirbama giliau.

4. Techninių svetainės parametrų tikrinimas.

Paieškos sistemos pateikia svetainėms apibrėžtus reikalavimus. Pavyzdžiui, nepageidautinas svetainių su vienodu turiniu buvimas (dubliai), taip pat nepageidautinos techninės lėtai besikraunančių svetainių klaidos. Paieškos audito ribose techninė svetainės pusė tikrinama atsižvelgiant į paieškos svetainių reikalavimus. Jų labai daug – keliasdešimt.

5. Techninių uždavinių parengimas svarbus etapas svetainės iškėlimo procese.

Svarbu, kad SEO specialistas sugebėtų kelti uždavinius programuotojams, dizaineriams, maketuotojams, tekstų kūrėjams, tam, kad išvardinti specialistai paruoštų svetainę pagal paieškos svetainių reikalavimus. Pavyzdžiui, šiandien svarbu, kad svetainės dizainas būtų pritaikytas mobiliesiems įrenginiams. Jeigu svetainėje nėra pritaikyto dizaino, jį būtina sukurti. Šiam tikslui svarbu paruošti techninę užduotį specialistams.

6. Svetainės optimizacija.

Tai platus darbų, kurių ribose svetainė paruošiama pagal SEO reikalavimus, sluoksnis. Pavyzdžiui, svetainėje sukuriami nauji puslapiai, patalpinami nauji tekstai, pagal paieškos svetainių reikalavimus koreguojamas dizainas, prekių kataloge įvedami nauji skyriai, stambūs skyriai skaidomi, siekiant platesnės semantikos apimties. Nuo optimizacijos sėkmės daugeliu atvejų priklauso tolimesni rezultatai.

7. Nuorodų strategijos parengimas ir realizacija.

Vienas iš svarbiausių faktorių paieškos sistemoms – nuorodų, nukreipiančių į svetainę, kiekis ir kokybė. Tačiau, neatidus darbas, kuriant nuorodas, gali lemti rimtų sankcijų skyrimą. Todėl SEO specialistas turi parengti saugią ir efektyvią nuorodų iš kitų svetainių strategiją, skirtą siekiamiems iškelti resursams.

8. Svetainės efektyvumo tyrimas.

Tam, kad svetainė pasiektų aukštas paieškos sistemos pozicijas, ji turi kuo tiksliau ir kokybiškiau atsakyti į naudotojų užklausas. Žemos kokybės svetainės neturi šansų sulaukti didelio apsilankymų skaičiaus. Todėl svarbu nuolat tobulinti svetainę, kad ji geriau nei konkurentų svetainė spręstų lankytojų klausimus.

9. Svetainės vystymas ir jos pritaikymas naujiems paieškos sistemos reikalavimams.

Esamuoju momentu paieškos sistemos svetainių vertinimui skaičiuoja 200 parametrų eilę. Kasmet į algoritmus įtraukiama keli šimtai pakeitimų. Tai, kas vakar veikė efektyviai – šiandien gali nesuteikti jokių rezultatų. Todėl SEO specialistai seka pakeitimus paieškos sistemose ir pataria savo klientams baigiamojo svetainių apdorojimo klausimais.

10. Rezultatų apžvalga ir ataskaitų parengimas.

Įprasta, kad SEO specialistas kas mėnesį pateikia ataskaitą apie atliktą darbą, įtraukdamas informaciją apie pasiektus rezultatus. Svarbu ruošti paprastas ir suprantamas klientams ataskaitas, nes ne visi užsakovai turi galimybę susigaudyti terminologijoje.