Renkames ir perkam domeną

Teisingo internetinio vardo pirkimas yra labai svarbus dalykas, kuris gali lemti viso jūsų projekto ar tiesiog asmeninio puslapiuko sėkmę ir lankomumą.

Tarkim jūs turit kažkokią idėją arba kaip dabar yra populiaru nusprendėt atidaryt savo internetine parduotuvę. Projektas jau sukurtas ir liko tik nusipirkti internetinį vardą. Visu pirma jeigu jums reikalingas asmeninis puslapis tiesiog informacinio pobūdžio apie įmonę, tai pirkit domeną tokį įmonėspavadinimas.lt bet jeigu jūs ruošiates gauti lankytojus iš paieškos sistemų arba iš google adwords, tuomet jums teks gerai pagalvoti prieš perkant domeną.

Tegul jūs ruošiates pardavinėti kvepalus internete. Kokį domeną pasirinkti? Visų pirma pagalvokite logiškai. Tarkim jūs esat tas žmogus kuris nusprendė nusipirkti kvepalus internete. Svetainės jokios žmogus nežino todėl nueina į google.lt ir ką gi jis gali ten įvesti? O atsakymas paprastas – pirkti kvepalus, kvepalai online, pirkti kvepalus online, užsakyti kvepalus.

Norint patikrinti tokų frazių populiarumą einame į https://ads.google.com/aw/keywordplanner/home prieš tai nepamirštam pasirinkti ten lietuvių kalbos.

Taigi tokiu būdu mes ne tik nusipirksim internetinį vardą atitinkantį svetainės tūrinį, bet ir domeno pagalba pritrauksime pirkėjų. Tai bus daug efektyviau nei pirkti internetinį vardą manokvepalai.lt arba skanuskvepalai.lt.

Aišku dėl viso pikto nepagailėkit 30lt ir užregistruokit imonės pavadinimo domeną, nes gali kas nors kitas užimt.

O vardus galime registruoti čia – http://www.iv.lt. Užsienietiškuose svetainėse domenai .com ir kiti gali būti pigesni, tačiau ten galite nerasti su .lt galūne.

Taip pat dar keleta patarimų prieš perkant domeną:

Nenaudokite savo domene jokių brand’ų, kitų įmonių prekinių ženklų pavadinimų ir pan. PVZ. pirktinike.lt samsungonline.lt Pirktdami internetinį vardą geriau rašykite savo tikrus domenus.