Miesto medicinos centras – tai viena vieta iš nedaugelio, kur dantų kanalų valymas yra atliekamas mikroskopo pagalba. Kadangi dantų kanalų valymas turi būti atliekamas kaip galima tvarkingiau, kad nereikėtų šio gydymo kartoti ir vėl. Kaip atliekama ši procedūra ir kodėl mikroskopas yra tikras gelbėtojas?

Dantų kanalų valymo subtilybės

Dantų kanalai – tai danties šaknyje esanti dalis. Jų dažniausiai yra nuo vieno iki trijų, bet pasitaiko atvejų, kai yra ir daugiau. Patys šaknies kanalai yra užpildyti ląstelėmis, kraujagyslėmis, nervais. Visa tai ir sudaro danties gyvybingumą. Atsitikus įvairioms traumoms ar danties gedimams į pulpą gali patekti įvairiausiu mikroorganizmų, kurie savo ruožtu sukelia infekciją. O taip galima netekti danties ar net sulaukti rimtesnių komplikacijų, jei infekcija vystosi toliau. Tokiu atveju yra atliekamas dantų kanalų valymas. 

Pamatyti visus mikroorganizmus dantų kanale žmogaus akis tikrai nesugeba, o ką jau kalbėti apie viso to pašalinimą. Tam yra naudojami specialūs priartinantys akiniai arba daug efektyvesnis variantas – mikroskopas. Endodontas su mikroskopu gali pamatyti net mažiausius kenkėjus ir juos pašalinti taip kruopščiai, kad ateityje dantų kanalų valymo neprireiks. 

Dantų kanalų valymas nėra skausmingas, tačiau skausmas iki jo tikrai nemalonus. Šio gydymo išvengti galima su tinkama dantų higiena ir reguliariais apsilankymais pas odontologą, kuris iš anksto gali pastebėti įvairias ligas.

Kodėl dantų kanalų valymas būtinas?

Susidūrus su infekcija dauguma žmonių patiria nemalonius ir nenumaldomus skausmus. Tačiau tai tik viena iš priežasčių, dėl ko reikia endodontinio gydymo. Neišvalomi kanalai reiškia, jog uždegimas plečiasi ir keliauja giliau į danties ir jį supančius audinius. Taip gali atsirasti periodontitas arba net kaulo tirpimas aplink danties šaknį. 

Neatliktas laiku dantų kanalų valymas gali baigtis tuo, kad reikės šalinti visą dantį ar net kelis. Kai infekcija yra labai pažengusi, kartais kitos išeities ir nelieka. Tačiau išvengti to tikrai galima, svarbu laiku ir kruopščiai atliktas dantų kanalų valymas pas šios srities specialistus su profesionalia įranga. Dėl to, kad ši procedūra reikalauja tokio kruopštumo, mikroskopo pagalba tampa neatsiejama gydymo dalis.