Kas padeda kurit efektyvias reklamas? Reklamos agentūra Nomadomas.lt mano, jog vienas iš svarbiausių aspektų yra tinkamų rodiklių sekimas. Tik žinodami, kad reklama generuoja užklausas, pardavimus, kuria susidomėjimą, galime tai pritaikyti ateities reklamoms ir jų efektyvumui skatinti. Reklamos agentūra išskiria kelis aspektus, dėl kurių sekimas ir mokėjimas pritaikyti atneš jums daugiausiai naudos.

Socialinių tinklų rodikliai

Kuriant reklaminius skelbimus socialinėje medijoje reklamos agentūra dažnai naudoja įrankį Pixel. Jis yra įdiegiamas jūsų internetinėje svetainėje. Jo dėka yra matoma daugiau duomenų: Pixel padeda fiksuoti veiksmus atliekamus jūsų svetainėje naršytojų, kurie ateina iš socialinės medijos. Taip galite geriau matyti kiek gavote užklausų, kiek žmonių domėjosi giliau, kiek prekių ar paslaugų nupirko ar užsiregistravo jūsų platformoje.

Reklamos agentūrą šį įrankį rekomenduoja įsidiegti visoms įmonėms, kurios turi internetines svetaines. Tai padeda ne tik optimizuoti reklamas, bet ir atkreipti dėmesį į svetainės problemas. Pavyzdžiui, mažai žmonių apsilanko užklausos skiltyje – gal tai ženklas, kad ji nepatogiai pasiekiama.

Taip pat reklamos agentūra rekomenduoja kurti ir pakartotinio matomumo (angl. remarketing) reklamas. Jos įmanomas, kai Pixel įrankis yra teisingai įdiegtas ir visi nustatymai sutvarkyti. Tokios reklamos veiksmingos priminimui apie save, prekės ženklo žinomumui auginti. Taip pat galima kurti įvairias auditorijas pagal gautus rodiklius, kurias reklamos agentūra rekomenduoja nenuvertinti. Auditorija, kuri domisi panašiu kaip jūsų prekės ženklu yra jau šilta auditorija, kuri turi didesnę tikimybę galutiniam veiksmui atlikti.

Google reklamos rodikliai

Turint savo internetinę svetainę ir norint tinkamai sekti visus rodiklius, reklamos agentūra savo klientams įdiegia Google Analytics sekimo įrankį. Kaip ir Pixel įrankis, taip ir Google Analytics padeda geriau ir atidžiau sekti visus iš reklamos gautus duomenis bei juos pritaikyti efektyvesnėms reklamoms. Jeigu naudojate tik Google Ads, pilnų reklamos duomenų negausite, todėl reklamos agentūra rekomenduoja susieti šiuos du įrankius tik pradėjus reklamą.

Kaip ir anksčiau minėtas Pixel, taip ir Google Analytics, iš reklamos agentūros patirties padeda optimizuoti ir pačią svetainę. Jeigu yra labai aiškiai pastebimas reklamos atšokimas (angl. bounce rate), tai idnikuoja, kad yra problemų svetainėje, kurios neleidžia naršytojams prieiti prie pagrindinio puslapio. Tai gali būti netinkama struktūra, o kartais tiesiog neaktualus turinys, kuris neatspindi reklamos ar pasirinktų raktažodžių.

Reklamos agentūra savo klientams padeda pasirūpinti visais šiais įrankiais, o tiems, kurie nesigaudo jų teikiamoje informacijoje ir pateikia svarbiausius rodiklius. Dažnai klientai koncentruojasi tik į pagrindinius ar jiems svarbius rodiklius, tačiau renkant duomenis reikia žiūrėti į bendrą komunikacijos visumą. Reklamos agentūra būtent tai ir daro, todėl įvairių rodiklių sekimas tampa daug paprastesnis.