Skrydžiai oro balionu – puikus būdas pamatyti pasaulį iš paukščio skrydžio. Tačiau kaip jie veikia? Ir kokie patarimai, kaip kuo geriau išnaudoti skrydį? Čia rasite viską, ką reikia žinoti apie skrydžius oro balionu.

Kaip veikia karšto oro balionai?

Baliono viduje esantis karštas oras yra mažiau tankus nei vėsesnis oras išorėje, todėl jis kyla. Kildamas karštas oras plečiasi ir atvėsta. Dėl to balionas įgauna didesnį pagreitį ir gali pakilti dar aukščiau.

Tačiau pats karšto oro baliono valdymas nėra paprastas. Reikia reikia daug įrangos ir patikimos  žmonių komandos, kad jis tinkamai veiktų. Štai trumpa apžvalga, kaip visa tai veikia.

Oro baliono paruošimas ir skrydžio eiga:

1. Balionas paruošiamas pripūsti – jis padedamas ant žemės ir įtvirtinamas.

2. Balionas pripildomas oro ventiliatoriumi arba pūstuvu.

3. Degiklis uždegamas ir balionas pradedamas pildyti karštu oru.

4. Kai balionas prisipildys, jis lėtai pradės kilti į orą.

5. Pilotas valdo balioną reguliuodamas degiklio liepsną.

6. Atėjus laikui leistis, pilotas lėtai išleidžia karštą orą iš kol balionas minkštai nusileis ant žemės.

7. Tada balionas supakuojamas ir nugabenamas į kitą paleidimo vietą.

Kokie patarimai, kaip skristi oro balionu?

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad skrydis karšto oro balionu būtų malonus:

  • Pasirinkite patikimą bendrovę: Įsitikinkite, kad skrydį užsisakėte bendrovėje, kuri pasižymi gera saugos istorija ir turi patyrusių pilotų.
  • Apsirenkite pagal progą: Dėvėkite patogius drabužius, kurių būtų negaila, jei juos išpurvinsite. Nepamirškite apsirengti sluoksniais – pakilus į orą gali būti šalta!
  • Pasiimkite fotoaparatą: Atsineškite fotoaparatą ir pasiimkite skrydžio metu. Šią patirtį norėsite prisiminti visam laikui!
  • Atsipalaiduokite ir mėgaukitės.

Kur įsigyti skrydžius oro balionu?

Mes rekomenduojame bendrovę DangausMetro.lt čia! Jie siūlo puikias kainas, patyrusius pilotus ir daug teigiamų atsiliepimų. Su jais tikrai turėsite puikios patirties.

Kai būsite pasiruošę užsisakyti skrydį, būtinai peržiūrėkite skrydžių oro balionu vietų sąrašą! Ir susiderinti datą. Atminkite, jog skrydžiai oro balionu yra priklausomi nuo oro, tad nusiteikite galimiems skrydžio vietos ar laiko pakeitimams.

Kiekvienas galės rasti ką nors sau tinkamą vietą. Skrydžiai atliekami didžiuosiuose šalies miestuose, tačiau taip pat populiarios vietos Trakai, Neries parkas.