Bet kokio namo statybose yra reikalingas tikslumas. Kadangi prie jo turi dirbti labai daug specialistų, ne visada gali būti reikiami darbai atlikti be klaidų, kas vėliau gali turėti nemažas pasekmes. Todėl kad būtų galima viso to išvengti ir visi darbuotojai galėtų tinkamai bendrauti, dalintis informacija ir kitais reikalingais dalykais, buvo sukurtas patogus įrenginys, kuris vadinasi BIM modeliavimas, būtent jo pagalba daugelis darbų, kurie susiję su statybomis, gali būti atliekami žymiai paprasčiau.

Kaip apibūdinamas BIM modeliavimas?

BIM modeliavimas gali būti apibūdinamas kaip vienas procesas, kuris apima visas statybas ir suburia visus specialistus į vieną vietą, taip leisdamas jiems spręsti įvairius iškilusius klausimus, matyti darbų eigą, keistis dokumentais ir kitais darbais, kurie yra reikalingi. Be to, tai leidžia pačiam naudos gavėjui dalyvauti visame procese ir matyti visus darbus, kurie jau yra atlikti ar dar bus ruošiami daryti. Jam taip pat galima pasakyti savo nuomonę, pateikti pastabas idėjas ir kitas mintis. BIM modeliavimas taip pat gali aptikti padarytas klaidas ir jas laiku išspręsti, kad ateityje jos nebūtų matomas arba jų nereikėtų taisyti, kas gali sugaišti nemažai laiko. Taip pat toks modeliavimas gali leisti sutaupyti nemažai laiko resursų, kurie yra labai svarbus visur, o ypač statybose.

Kodėl naudinga naudoti BIM modeliavimą?

BIM modeliavimą naudinga naudoti nes:

  • jis leidžia tinkamai apskaičiuoti, matyti įvairius medžiagų kiekius, kurie bus naudojami, daryti įvairius reikalingus sprendimus, kurie svarbūs ateities darbams.
  • leidžia apimti įvairias dimensijas, kas yra patogu norint pastatą matyti iš įvairių pusių, daryti jo pjūvius ir kitus svarbius darbus, kurie yra naudingi norint priimti tinkamus sprendimus.
  • taupomi kaštai bet kokia forma, tai yra laiko, lėšų ir kitų. Tai svarbu, nes kaip žinia, statybos kainuoja tikrai nemažai ir joms reikia pakankamai didelių investicijų, todėl jų nesinori švaistyti be reikalo. Lygiai tokia pati situacija yra su laiku. Statybos gali trukt ne vienus metus, todėl visada norima kaip įmanoma jas greičiau pabaigti.

Kodėl BIM modeliavimas vertas dėmesio?

Turbūt jau iš ankstesnės pateiktos informacijos verta matyti, kokią didelę naudą jis gali duoti. Tikriausiai kiekvienas norime pačio patogiausio ir geriausio būdo, atlikti tam tikriems darbams, o ypač statybų sektoriuje, nes čia kokybiškumas yra labai vertinamas. Tad jeigu tai norite išlaikyti, verta rinktis BIM modeliavimą, kuris duoda tiktai ne vieną naudą.