Namo statyba yra gana atsakingas darbas, kuris reikalauja nemažai žinių. Viena pagrindinių namo dalių yra stogas. Jis turi būti sumontuotas taip, kad jam nebūtų baisūs jokie vėjai, didelės liūtys ir panašiai. Renkantis stogo dangas, turbūt iškyla nemažai klausimų ir vienas pagrindinių yra tas, kaip reikėtų išsirinkti pačią geriausią, nes jų pasirinkimas yra ganėtinai platus. Tad šiame straipsnyje ir papasakosime, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis dangą, kad būtų išvengta kaip įmanoma daugiau klaidų.

Iš kokių stogo dangų galima daryti pasirinkimą?

Stogo dangų pasirinkimas yra platus, pateikiame sąrašą, kokias dangas dažniausiai galite matyti:

  • Banguotų lakštų danga;
  • Metalinė stogo danga;
  • Bituminė stogo danga;
  • Čerpių stogo danga.

Tai tikrai nėra visas stogo dangų pasirinkimas. Šis sąrašas yra sudarytas iš pačių populiariausių pastarųjų metų pasirinkimų. Aišku, kai kas gali su tokiu sąrašu nesutikti ir rinktis tik jam patinkančia stogo dangą. Tikrai nepadarysite klaidos, jeigu rinksitės ir kitą. Kiekviena iš jų turi tiek savus pliusus, tiek minusus, tad reikėtų viską tinkamai pasisverti, kad ateityje dėl savo sprendimo gailėtis nereikėtų.

Renkantis stogo dangą, verta kreipti dėmesį ir į patį namą

Labai dažnai daroma klaida ta, kad stogo dangos renkamos tarsi atskiras daiktas, nepriklausomai nuo pačio namo. Tačiau į namą reikia kreipti labai didelį dėmesį, nes būtent jis gali padiktuoti, kokia stogo danga tiktų geriausia. Dažniausiai namai yra mediniai, mūriniai, karkasiniai arba skydiniai. Tad ir prie tokių medžiagų, stogas turėtų būti derinamas:

  • Jeigu namas yra mūrinis, tai jam tinka praktiškai visos stogo dangos. Tad tikėtina, pasirinkus bet kurią, klaidos nepadarysite.
  • Skydiniai ir karkasiniai namai nėra tokie tvirti, lyginant su mūriniais namais, tad jiems stogo danga turėtų būti renkama individualiai. Geriausia tokiu atveju konsultuotis su specialistu, kad būtų apskaičiuotas tinkamas svoris, kuris namui nebūtų pavojingas.

Verta atkreipti dėmesį į aplinką, kur stovi namas

Kai kuriems tai gali atrodyti visai nesusijęs dalykas su renkamasi stogo danga, tačiau įtakos aplinka gali turėti nemažai, todėl verta atkreipti dėmesį ar jis yra nuošaliau nuo kaimynų ar atstumas nėra toks didelis, o gal jis stovi netoli jūros, kur vyrauja didesni vėjai, žymiai labiau tikėtinos didesnės audros, galbūt jis stovi netoli miško ir panašiai. Aplinka gali lemti, kokia stogo danga bus pasirenkama, nes specialistai tikrai pasakys, kokie pavojai ir netikėti veiksniai gali atsitikti ir koks pasirinkimas geriausiai juos atlaikytų.