Nauja statyba gali turėti daug privalumų, palyginti su senos statybos pastatais. Tai gali būti mažesnės energijos sąnaudos, geresnė patalpų oro kokybė ir patobulintos saugos priemonės. Nauja statyba taip pat gali būti suprojektuota taip, kad atitiktų konkrečius gyventojų poreikius, todėl gali padidėti komfortas ir produktyvumas. Naujų pastatų gyventojų atsiliepimai dažnai būna labai teigiami, nes jie gali patirti šią naudą patys.

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad ne visos naujos statybos yra be trūkumų. Vienas iš galimų trūkumų yra tas, kad naujų pastatų statyba gali būti brangesnė nei senesnių. Be to, naujos statybos kartais gali sukelti trukdžių aplinkinėje bendruomenėje, pavyzdžiui, padidėjusį eismo ar triukšmo lygį. Galiausiai, nepriklausomai nuo to, ar nauja statyba yra privalumas ar trūkumas, svarbu nepamiršti, kad visiems pastatams, kad jie išliktų geros būklės, reikia reguliarios priežiūros ir tvarkymo.

Nauji butai Vilniuje: ką renkasi jaunos šeimos?

Renkantis gyvenamąją vietą jaunoms šeimoms keliami kitokie reikalavimai nei jaunoms vienišoms ar vaikų neturinčioms poroms. Jie ieško daugiau erdvės, geresnių mokyklų kaimynystėje ir dažnai renkasi naujus pastatus su moderniais patogumais.

Viena iš tokių galimybių yra naujos statybos butai Vilniuje – pastaraisiais metais jie vis labiau populiarėja, ypač tarp jaunų šeimų. Nekilnojamojo turto bendrovės atliktos apklausos duomenimis, 30 proc. naujų butų Vilniuje pirkėjų yra jaunos šeimos su vaikais.

Pagrindinės priežastys, dėl kurių jaunos šeimos renkasi naujos statybos butus, yra didesnis butų plotas, modernus dizainas ir patogumai, taip pat tai, kad jie dažnai yra naujesniuose ir gražesniuose rajonuose. Be to, naujuose pastatuose paprastai būna geresnė garso izoliacija nei senuose, o tai svarbu šeimoms su mažais vaikais.

Kodėl kyla nekilnojamojo turto kainos?

Nekilnojamojo turto kainos daugelyje pasaulio šalių jau kuris laikas nuolat kyla. Šią tendenciją lėmė keletas veiksnių, įskaitant mažas palūkanų normas, spartų ekonomikos augimą ir ribotą būsto pasiūlą nepaisant pandeminių veiksnių.

Tačiau nuo 2022 metų Liepos, Europos centrinis bankas palaipsniui pradėjo kelti palūkanų normas, o tai reiškia ir didesnes įmokas bankui. Kaip tai atsilieps nekilnojamajam turtui? Mes manome augimas ir kainos išliks panašiame lygyje.