Kam reikalingi ekologiški maišeliai?

Šiandien nėra nė vieno plastikinio maišelio, kuris visiškai suirtų. Ar esame tikri, kad norime palikti po savęs būtent tokį pėdsaką?
Eko maišeliai pirkiniams

Paprasti skaičiavimai

Plastikiniai maišeliai savo funkciją atlieka daugiausia 10 minučių, o remiantis įvairiais šaltiniais, toks maišelis suirs tik po 200-1000 metų, per tą laiką nuodydamas gyvybę visoje planetoje.

Jeigu dar nenaudojate eko maišelio (daugkartinio pirkinių maišelio), tuomet apsvarstykite galimybę pasigaminti patiems ar įsigyti.

Be to, daugkartinis pirkinių maišelis yra visiškai normaliai visuomenėje suvokiamas tiek dabar, tiek anksčiau, nes palyginti neseniai tokį maišelį aktyviai naudojo mūsų močiutės ir net mamos.

Daugkartiniai medžiaginiai maišeliai – sąmoningas, protingas vartojimas

Medžiaginiai maišeliai
Medžiaginiai maišeliai produktams susidėti @elm.mcr | instagram

Blaivus žmogus supranta, kad žaloti save yra kvaila. Išsilavinęs žmogus žino, kad plastiko vartojimas nėra tik augantis sąvartynas kur nors už miesto – tai pasaulinė aplinkos katastrofa. Tai užnuodytas oras, nuotekos, negyvi gyvūnai, tai nuodingos cheminės medžiagos, tai mikroplastikas žmogaus ir gyvūnų kūne – tai uždelsto veikimo bomba.

Šiandien kiekvienam iš mūsų svarbu atkreipti dėmesį į tai, kiek atliekų patys sukuriame. Dažnai pakuotes naudojame nesąmoningai, nes parduotuvės siūlo jas nemokamai.

Gerai, kad yra internetas. Informacija sklinda žaibišku greičiu, įskaitant “Zero Waste”. Viena iš koncepcijos taisyklių – vienkartinius daiktus pakeisti daugkartiniais. Tai yra, vietoj vienkartinių plastikinių maišelių į parduotuvę galite pasiimti daugkartinio naudojimo medžiaginius maišelius.

Pakanka 10 ekologiškų maišelių per mėnesį, kad nereikėtų parsinešti namo ir neišmesti 100-300 plastikinių maišelių vienam žmogui!

Ir tai nekelia jokių nepatogumų – tai tik naujas įprotis, kurį reikia įgyti kartą ir visiems laikams.

Patarimai:

  • Maišelius nesunkiai pasisiūsite iš senų užuolaidų ar kitų audinių atraižų bei namuose nenaudojamų daiktų. Arba įsigykite iš greenwhale.eu parduotuvės. Perkant, toks maišelis jums kainuos nuo 8€ iki 13€, bet tokio daikto jums užteks metus ar ilgiau. Turite į tai atsižvelgti.
  • Įsigykite kelis maišelius su skirtingai audiniais skirtingiems poreikiams. Pavyzdžiui, skaidrus – vaisiams ir švarioms daržovėms. Medvilnė – duonai, riešutams. Pagalvokite, ką dažniausiai pakuojate į plastikinį maišelį ir kiek maišelių vidutiniškai parsivežate namo.
  • Visada turėkite su savimi ekologiškų maišelių. Nepirkite, jei nepasiėmėte savo krepšio – tai taip pat išgelbės jus nuo neplanuotų pirkinių 🙂 Tai gali atrodyti varginančiai, bet iš tikrųjų viskas nėra taip sunku. Tik pradžioje reikia priprasti.

Išvada

Norėtusi, kad eko maišeliai būtų žmonių suvokiami ne kaip kažkas keisto, beviltiško ar sudėtingo, o kaip natūralu ir normalu. Juk normalu – elgtis racionaliai, o ne švaistyti, galvoti, ką ir kodėl perki, nepirkti nereikalingo, planuoti savo veiksmus ir nepamiršti jų pasekmių. Ir tai lengva.

Anksčiau ar vėliau žalias sąmoningumas taps norma ir kartais reikia pradėti nuo paprasčiausio.

Total
0
Shares
Related Posts