Dažnai įsigijus naują buitinę techniką, vartotojai vadovaujasi principu – naudotis tol, kol veikia. Ir iš tiesų, mažai kam kyla noras kištis į tinkamai veikiantį prietaisą, ypač nepasidomėjus ar to iš vis reikia.  Tačiau kondicionierių ir kitų klimato kontrolės įrenginių atveju, reguliariai atliekami profilaktiniai darbai yra ne tik rekomenduojami bet ir būtini. Be jų, įranga ko gero nustos veikti gerokai greičiau nei to tikitės, nepriklausomai ar įsigijote ekonominį modelį ar vieną brangiausių sprendimų rinkoje. Poreikis, imtis būtinų profilaktinių priemonių atsiranda dėl daugelio kondicionierių konstrukcijų ypatumų. Įprastas Split sistemas sudaro 2 blokai, tarpusavyje sujungti vamzdžiais, skirtais freono cirkuliavimui. Išorinis blokas kuriame didžiąją vietos dalį užima gan masyvus radiatorius, jį vėsinantis ventiliatorius bei kompresorius, kurio dėka šaldymo agentas cirkuliuoja sistemoje. Vidiniame bloke taip pat rasime radiatorių ir ventiliatorių, tai kur gi kyla bėdos?

Kondicionierių darbo sutrikimų priežastys

Dažniausia ir kritiškiausia klaida – vidinio bloko filtrų užsikišimas. Jų paskirtis – valyti per įrenginį cirkuliuojančias oro mases nuo dulkių, žiedadulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Tuo pačiu metu, filtrai apsaugo ir vidinio bloko radiatorių. Valyti juos rekomenduojama bent kartą į 2-3 savaites, nebent įrenginys veikia sudėtingesnėmis sąlygomis. Nešvarus filtras pirmiausia paveikia radiatoriaus veikimą, o vėliau ir viso įrenginio efektyvumą – kai net ir ilgai veikiant jis negali užtikrinti pageidaujamos temperatūros lygio.

Antra problema, su kuria susiduria kondicionierių savininkai yra freono sumažėjimas. Tai yra natūralus procesas, kurio metu sistemoje šaldymo agento sumažėja maždaug 6-8 % per metus. Jo atstatymui, reikia kviesti meistrus bent kartą per 1,5-2 metus. To reikia, kad freono lygis nepasiektų kritinės ribos ir netaptų kompresoriaus gedimo priežastimi.

Rekomendacijos

Siekiant, kad  oro kondicionieriai tarnautų kuo ilgiau ir nekeltų nereikalingų problemų svarbu nepamiršti, kad šiems įrenginiams priežiūrą yra būtina.

  • Jei prietaisas nėra paruoštas darbui žemose temperatūrose, jo negalima eksploatuoti kai lauke temperatūra nusileidžia žemiau 0 °С.
  • Ne rečiau kaip kartą per mėnesį valyti filtrus. Šiam darbui dažniausia nereikia jokių įrankių.
  • Rūpintis freono lygio papildymų, kviečiant meistrus, atlikti būtinąją profilaktiką.
  • Kiek įmanoma išvalyti išorinį bloką iš karto po ir prieš pat šiltąjį sezoną. Tą patį galima atlikti ir su vidiniu bloku.