Mobingas: ką verta apie jį žinoti?

Tikriausiai kiekvienas iš mūsų žinome kas yra mobingas ir su tuo susidurti nenorime niekas. Nors apie patyčias yra kalbama daugiausiai vaikų tarpe, tačiau toks reiškinys neaplenkia ir suaugusiųjų. Mobingas dažniausiai pasireiškia darbo vietoje, nes ten susirenka daug skirtingų žmonių, su skirtingais požiūriais, mąstymu apie gyvenimą ir jei tam tikros nuomonės susikerta, neretai kyla konfliktas, kuris vėliau gali išaugti į mobingą. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie jį, ką turėtų žinoti kiekvienas.

Kaip reikia pamatyti mobingą, kai jis yra naudojamas?

Neretai pradirbus vienoje įmonėje daug metų, jau tampa net nepastebimos kai kurios darbo sąlygos, nes dažniausiai žmonės su jomis susigyvena ir net nėra pastebima, kad prieš juos naudojamas mobingas.lt . Tad jei vienoje darbo vietoje dirbate gan ilgą laiko tarpą ir visos iškeltos sąlygos ne visada tenkina ir kartais dėl to kyla konfliktai, verta pagalvoti ar prieš jus nėra naudojamas mobingas. Todėl pateikiame kelis atvejus, iš kurių galima matyti, kad jis yra naudojamas prieš jus:

  • Dažnai gaunate tokias užduotis, kurios neatitinka jūsų žinių lygio, bet jas vis tiek privalote atlikti;
  • Neretai sužinote, kad tam tikra informacija jums nėra sakoma, nors ji privalo jus pasiekti, nes tam tikros žinios galėtų pagelbėti darbe. Tokiu būdu bandoma jus sugluminti, padaryti sunkesnį kelią tam tikroms užduotims atlikti;
  • Nesvarbu, kaip gerai atliktumėte savo darbą, vis tiek jūsų vadovai ar kolegos nieko pozityvaus negali įžvelgti ir visada esate kritikuojamas;
  • Kartas nuo karto sulaukiate grasinimų, kad netinkate tokiam darbui ir tiesiogiai grasinama dėl darbo vietos už blogai atliktas užduotis.

Iš ko atsiranda mobingas?

Labai gaila, kad nėra baigtinio mobingo sąrašo, kuriame būtų nurodyta priežastys, kodėl jis atsiranda. Kadangi kiekviena situacija yra gan individuali, tai vos ne kasdien galima atrasti naujų mobingo priežasčių. Bet dažniausiai girdimos yra šios:

  • Nėra sudarytų lygių teisių darbuotojams, vieni gali būti labiau atsipalaidavę, kiti visada patiria įtampa ir nerimą darbe, dėl ko ir gali kilti mobingas, nes matoma, kokia yra nelygybė.
  • Neretai mobingas atsiranda tada, kai yra skirtingi požiūriai į darbą, jo supratimas:
  • Ne vien tik skirtingas požiūris į darbą, bet ir patį gyvenimą, skirtingi jo suvokimo būdai. Neretai labai skirtingos asmenybės gali ginti savo įsitikinimus, kurie ilgainiui tampa nepakeliama našta, kuri iššaukia mobingą.

Kaip susitvarkyti su mobingu, kai jis jau naudojamas?

Iš šono patarinėti gali būti iš tiesų ne taip sunku, kaip yra pačiam mobingą gaunančiam asmeniui. Tačiau kaip bebūtų sunku, reikia stengtis tokią situaciją išspręsti. Todėl bandykite šnekėtis su tuo asmeniu, su savo vadovais ir teikite pasiūlymus, kaip reikėtų viską spręsti. Jeigu toks būdas nepadeda, reikėtų rinkti medžiagą, kurią vėliau galėtumėte perduoti specialioms organizacijoms, kurie jau savais būdais galėtų viską išsiaiškinti ir užkirsti tam kelią.

Total
0
Shares
Related Posts