Kiekvieną kartą, kai reikia pasirinkti tam tikrą daiktą, svarstome, ar jis yra tikrai reikalingas, galbūt kur kas geriau yra pasirinkti kitą, ar iš pasirinkto daikto gausime pakankamai daug naudos ir jis atsipirks. Tad taip natūraliai susidėlioja privalumai ir trūkumai, kurie ir nulemia mūsų pasirinkimą. Kadangi artėja pavasaris ir tie, kas turi nuosavus kiemus vėl pradės galvoti, ką verta auginti, ko neverta ir panašiai. Kad būtų lengviau apsispręsti, šį straipsnį paruošėme tam, kad galėtumėte lengviau nuspręsti, ar jūsų kieme yra reikalingas šiltnamis ar šiltlysvė, o gal tokie daiktai visiškai nėra reikalingi.

Privalumai

Jeigu bus pasirinkti šiltnamiai ir šiltlysvės galėsite gauti ne vieną privalumą:

  • Augalai visada bus saugūs nuo bet kokių orų. Nors daugelis augalų ir yra auginami vasaros laikotarpiu, tačiau net ir tokiu laiku gali pasitaikyti pačių įvairiausių orų, todėl visada verta apsisaugoti iš anksto.
  • Tiek vienoje, tiek kitoje erdvėje bet kokie augalai augs kur kas greičiau, nes taip yra kur kas lengviau sudaryti tinkamas sąlygas jiems augti.
  • Šiltnamiai ir šiltlysvės gali būti daugiasezoniai, tad vieną kartą juos įsigijus, galėsite jais naudotis net kelis sezonus. Aišku, labai svarbu, kad jie būtų kokybiški.
  • Sodinant augalus tiek vienoje, tiek kitoje erdvėje galėsite mėgautis jais kur kas anksčiau, nei kad sodintumėte juos lauke

Trūkumai

Tikriausiai niekas nenustebs, kad šiltnamių ir šiltlysvių išvardinsime kelis minusus. Paprastai nėra tokių situacijų, kuri turėtų tik vieną pusę, tad lygiai taip pat yra su šiais dviem objektais. Tad pirmasis gali būti tas, kad šiltnamiai ir šiltlysvės reikalauja priežiūros. Jeigu tiksliau, tai reikalauja augalai, kurie yra ten pasodinti, nes atitinkamai reikia daugiau laistyti, pradaryti langą ar duris, kad karštą dieną įeitų gryno oro ir panašiai. Tačiau netgi tai galima pataisyti, jeigu bus pasirenkami papildomi priedai, kurie gali viską palengvinti. Dar vienas dalykas, kuris gali būti laikomas kaip minusas yra tas, kad į tokius objektus reikia investuoti. Tačiau kaip ir minėjome anksčiau, tai gali būti ilgaamžiai statiniai, todėl ilgainiui jie atsipirks.

Kurį variantą pasirinkti tikslinga?

Jeigu lyginsime, ar tikslinga pasirinkti vieną ar kitą variantą, galime drąsiai teigti, kad tiek šiltnamius, tiek šiltlysves turėti verta, nes jos atneš kur kas daugiau naudos, nei kad neigiamų dalykų. Tad jeigu turite savo nuosavą kiemą ir dar iki šiol apie tokius dalykus negalvojote, šis sezonas gali būti pirmasis, kai tuo užsiimsite. Aišku, pirmiausia reikėtų pasibandyti, kaip sekasi, o tik tada kibti į rimtesnius darbus.