[powerkit_toc title=“Turinys:“ depth=“2″ min_count=“2″ min_characters=“1000″ btn_hide=“false“]

Šie gavosi daug daug saldesni nei anieji Madeleines su avietėmis, todėl kitąkart gal truputį mažinčiau cukraus kiekį arba tiesiog dėčiau mažiau kremo, nes jis taip pat saldus, o kur dar morengas…. Kaip bebūtų, tai labai skanūs pyragėliai, o ypač prie kavos. Tik jiems reikia specialios keksiukams skirtos formos arba metalinių žiedų keksiukams kepti.

Pipirinis morengas?


Patikėkit, tikrai geras dalykas. Dar rekomenduoju – Morenginis obuolių pyragas

 • Įvertinimas: 9/10 Šiek tiek saldoka arba aš jau persivalgiau saldumynų. Bet skonis dar niekur nejaustas ir unikalus. Antras minusas – šie pyragėliai ilgai nepastovės, nes kremas geriasi į minkštą sausaininę tešlą, ir pyragėliai ilgainiui bestovint, pavyzdžiui, kitą dieną, tyžta. Bet abejoju, ar pas ką nors liktų tokių skanių pyragėlių kitai dienai! Pas mus liko vien todėl, kad buvo dar daug daug visko tądien. O gal todėl, kad aš dvigubinau ingredientų kiekį ir pasiruošiau apsisaldinti kaip reikiant. Trečia – man nepatiko 2 šaukšteliai kepimo miltelių – kitą kartą naudosiu tik vieną, bet šįkart nenorėjau nukrypti nuo originalaus recepto ir viską dariau tiksliai.
 • Sudėtingumas: Yra ką nuveikti, bet tai nėra pats sudėtingiausias kepinys.
 • Šaltinis: BBC Iplayer žiūrėta laida „Little Paris Kitchen“, ketvirtoji serija.

Maždaug 6 didesniems arba 10-12 mažesnių pyragėlių reikės:

Greipfrutų kremui (grapefruit curd):

 • 1 greipfruto – nutarkuotos žievelės ir išspaustų sulčių
 • 1 didelio kiaušinio + dar vieno trynio
 • 100 g cukraus
 • Žiupsnelio druskos
 • 1 nubraukto valgomojo šaukšto kukurūzų miltų (jei nerandate, sumalkite kavos mašinėle kukurūzų kruopas)
 • 50 g sviesto, supjaustyto mažais kubeliais

Sausaininei tešlai:

 • 75 g sviesto – išlydyto ir atvėsinto, bet dar nesustingusio
 • 75 g cukraus
 • Didelio žiupsnio druskos
 • Pusės citrinos nutarkuotos žievelės
 • 2 kiaušinių trynių
 • 100 g miltų
 • 2 šaukštelių kepimo miltelių

Itališkam pipiriniam morengui:

 • 100 g cukraus
 • 2 kiaušinių baltymai
 • Žiupsnelio druskos
 • Pusės arbatinio šaukštelio juodųjų maltų pipirų

Pirmiausiai paruoškime greipfrutų kremą:

 1. Supilkite 6 valgomuosius šaukštus greipfruto sulčių (90 ml) į prikaistuvį, suberkite žievelę, druską, cukrų ir kiaušinius ir viską plakite rankiniu plaktuvu ant nedidelės ugnies. Jokiu būdu nesustokite maišyti, nes pasidarys kiaušinienė.
 2. Suberkite kukurūzų miltus ir maišykite iki tol, kol kremas pradės tirštėti. Kai pradės eiti vienas kitas burbuliukas, suberkite sviesto kubelius ir viską gerai maišykite tol, kol sviestas išsilydys ir įsimaišys į masę.
 3. Kremas bus paruoštas tada, kai bus pomidorų tyrės tirštumo ir vėl pradės truputėlį burbuliuoti.
 4. Paruoštą kremą supilkite į indelį, uždenkite maistine plėvele ir padėkite į šaldytuvą mažiausiai vienai valandai. Geriausia šaldyti kremą pernakt, arba bent jau keturias valandas. Bet pašaldyti kremą yra būtina!

Paruoškime sausaininę tešlą:

 1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 C ir ištepkite sviestu bei pamiltuokite keksiukų formas.
 2. Sumaišykite minkštą sviestą, cukrų, citrinos žievelę ir druską iki balsvumo. Tada sudėkite trynius ir maišykite toliau.
 3. Galiausiai sudėkite miltus ir kepimo miltelius ir viską išmaišykite iki vientisos gražios masės.
 4. Sudėkite tešlą į specialų maišelį kremui spausti, ir pripildykite keksiukų formas iki pusės. Dėmesio!!! Būtinai reikia, kad iškeptų lizdeliai su įdubomis, kremui, todėl tešlą spausti pradėkite nuo vidurio, o pabaikite šonuose. Ir ant pirmo sluoksnio išspauskite dar vieną tešlos ratą palei keksiukų formų kraštus, kad gautųsi antras sluoksnis lizdelių aukštesniems kraštams.
 5. Kepkite pyragėlius 12 – 15 minučių. Iškepusiems pyragėliams leiskite keletą minučių pailsėti (jie labai trapūs!!!), ir tik tada išimkite. Jei kartosite kepimą, nepamirškite išplauti kepimo formelių.

Paruoškime pipirinį morengą:

 1. Suberkite cukrų į prikaistuvį ir užpilkite jį 40 ml vandens. Pastatykite prikaistuvį ant didelės ugnies ir virkite sirupą iki 118 C. Apytiksliai sirupas virs 8-10 minučių. Tokia sirupo temperatūra yra būtina, jei norite gero morengo. Pamatuoti temperatūrą galite su maistiniu termometru arba tiesiog įlašinkite verdančio sirupo į stiklinę su šaltu vandeniu – turi susiformuoti lipnus kamuoliukas.
 2. Kol laukiate sirupo, pradėkite plakti kiaušinių baltymus su druska iki gražių putų. Kai sirupas bus paruoštas, palikite jį kelioms minutėms atvėsti ir tada po truputį, plakant elektriniu maišytuvu, supilkite jį iš šono į dubenį su baltymais.
 3. Plakite morengą tol, kol gausis labai kietas, – recepto autorė iškėlė dubenį su morengu virš galvos ir apvertė – reiškia, jis neturi nukristi Jums ant galvos.
 4. Išplakę, įmaišykite pipirus.

Lipdome pyragėlius:

 1. Į kiekvieną sausaininį lizdelį, įdėkite kremo tiek, kad užsipildytų duobutė, bet kremas nevarvėtų per viršų.
 2. Tada, labai atsargiai, šaukštu gražiai užtepkite morengą ir suformuokite tokias bangas, kokios Jums patinka.
 3. Galiausiai sudėkite pyragėlius ant grotelių ir įkiškite į labai įkaitintą orkaitę (naudokite grilio funkciją) porai munučių, kad morengas gražiai paruduotų – tik nepersistenkite, nes pyragėliai ištyš. Taip pat morengą galima apdeginti su kulinariniu dujiniu balionėliu.
 4. Ant kiekvieno pyragėlio viršaus pabarstykite dar šiek tiek pipirų ir patiekite.

Skanaus! Recepto idėją pasiskolinau iš sefovirtuve.lt