Į ką atkreipti dėmesį renkantis lėlę vaikui

Dabar parduotuvėse yra tiek daug lėlių skirtų vaikams, kad prieš perkant reikėtų atidžiai rinktis.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis lėlę vaikui

Krikšto dukrai reikėjo nupirkti lėlę, tad atidžiai išstudijavau žaislų asortimentą.

Kad žaislas teiktų džiaugsmą, papasakosiu apie tris svarbius niuansus, kurie man padėjo išsirinkti lėlę.

Supraskite, kokios lėlės jums reikia

Lėlės būna įvairių tipų.

 • Lėlės kūdikiai – paprastai atrodo kaip naujagimiai ir gali būti parduodami su drabužiais arba be jų. Kai kurie modeliai gali verkti, valgyti, sėdėti ant puodo.
 • Maži vaikai mėgsta ir skudurines lėles. Jei jie pasiūti iš skirtingos faktūros audinių, vaikas liesdamas tokią lėlę atskirti medžiagas.
 • Lėlės vaikai – atrodo kaip dvejų ar trejų metų vaikai. Jos turi plaukus ir dažniausiai būna su drabužiais, šukomis ir kitais aksesuarais.
 • Suaugusios lėlės – panašios į suaugusi žmogų, šiai kategorijai galima priskirti lėlę Barbę. Tokios lėlės dažniausiai parduodamos su suaugusiųjų drabužiais, avalyne, interjero daiktais ir augintiniais.
 • Lėlės personažai – tai pasakų, animacinių filmų, filmų ar knygų herojai. Tokios lėlės gaminamos kuo panašesnės į savo prototipus.
 • Lėlės būna interaktyvios ir neinteraktyvios. Pirmosios lėlės, skirtingai nei antrosios, atlieka skirtingas technines funkcijas – gali kalbėti, vaikščioti, verkti.
Vaikiškos lėlės
Skudurinė ir lėlė kūdikis

Lėlę rinkitės pagal amžių

Vaikams iki trejų metų tinka mažos lelytes, taip pat kūdikių lėlės. Dėl mažos lėlės dydžio vaikui bus patogu jį paimti ant rankų ir maudyti. Nereikėtų pirkti lėles, turinčias daug interaktyvių “įgūdžių”, nes kai kurių iš jų vaikas dar nesugebės suprasti ir įvertinti.

Vaikams nuo penkerių metų tinka suaugusiųjų lėlės, taip pat personažų lėlės – su jomis galite sugalvoti įvairius žaidimų scenarijus.

Atkreipkite dėmesį į detales

 • Svarbu patikrinti medžiagų, iš kurių pagamintas žaislas, saugumą ir kokybę. Siūlės turi būti tvirtos, tvirtinimai ties akimis tvirti.
 • Renkantis interaktyvias lėles, turėtumėte atidžiai perskaityti funkcijų rinkinį.
 • Perkant lėlę, rekomenduoju pirmenybę teikti gerai žinomiems ir patikimiems prekių ženklams, gaminantiems kokybiškas prekes.

Į ką atkreipti dėmesį išsirenkant vaikišką lėlę

 1. Nustatykite, kokia lėlė vaikui gali patikti. Supraskite, ar jums tikrai reikia interaktyvios lėlės.
 2. Rinkites lėlę pagal amžių. Vaikams nuo trejų metų tiks tos lėlės, kurios atrodo kaip to paties amžiaus vaikai.
 3. Vaikams nuo penkerių metų – suaugusios lėlės ir lėlės personažai.
 4. Įvertinkite žaislo kokybę ir saugumą.
Total
0
Shares
Related Posts