Kalėdinės dovanos vaikams

Kalėdinės dovanos vaikams – tai klausimas, kuris mažiausiai du mėnesius per metus kankina visus tėvus ir senelius kiekvienais metais. Kokia turi būti dovanos kaina? Ką padėti vaikui po kalėdine eglute, kad džiaugsmas būtų ne tik momentinis, bet ir neštų ilgalaikę naudą?

Vyresnieji vaikai, kurie jau žino kalėdinių dovanų atsiradimo istoriją, yra praktiškesni, su jais susitarti ir sužinoti tikruosius jų norus yra paprasčiau.

Kas lemia rezultatą: laiškas Kalėdų Seneliui ar tėvai?

Kalėdinės dovanos vaikamsBet pakalbėkime apie mažuosius, kurie vis dar tiki, kad vienas didelis mielas seneliukas su ilga balta barzda ir raudonu apsiaustu, vedamas 12 elnių, apskrieja visus pasaulio vaikus per vieną naktį. Juk Seneliui – kalėdinės dovanos vaikams yra vieni juokai. Juk iš jo galima prašyti bet ko, Kalėdų Senelis gali pagaminti bet ką, sukurti bet kokį vaiko fantazijos vaisių, “prispausdinti” pinigų ir taip toliau. O juk žinome, kokios beribės būna mažylių fantazijos. Bet visgi į laiško Kalėdų Seneliui turinį visi tėvai turėtų pažvelgti išradingai.


Todėl mūsų patarimai, kokios turėtų būti geriausios kalėdinės dovanos vaikams, galėtų būti tokie:

  • Įvertinkite, ar laiško Kalėdų Seneliui turinys yra adekvatus, t.y. ar neprašoma neegzistuojančių dovanų, arba kainuojančių tiek, kiek tikrai negalite sau leisti.
  • Gerai apgalvokite, ar įteikus mažyliui dovaną iš kalėdinio laiško, džiaugsmas ir nauda bus ilgalaikė, ar tai bus momentinis džiaugsmas, ir vėliau taip ilgai ieškota dovana nuguls į kampą ar taps eiline šiukšlyte namuose;
  • Vaikai su pasauliu susipažįsta daugybe būdų, tačiau tikriausiai geriausiai – žaisdami vieni arba su draugais. Todėl tikime, kad geriausios kalėdinės dovanos vaikams – yra įvairūs lavinamieji žaislai, žaidimai, konstruktoriai, kaladėlės ir visa kita, kuo bus lavinami vaikų motoriniai, socialiniai, kūrybiniai sugebėjimai.

Taigi reziumuokime: laiškas Kalėdų Seneliui neturėtų būti priimtas kaip “už gryną pinigą”, nes tada gali apimti neviltis bandant įgyvendinti mažylio svajones. Jis tėvams turėtų būti kaip kelrodė žvaigždė, kaip užuomina, kokie vaiko pomėgiai, kokia kryptimi turėtumėte žiūrėti, kad ir “avis būtų sveika, ir vilkas sotus”. O kad būtų tai padaryti lengviau – visada galite užsukti čia ir išsirinkti bei išsiaiškinti, kokios kalėdinės dovanos vaikams – geriausios.

Total
0
Shares
Related Posts