Sveikatos draudimu kiekvienas mūsų esame draudžiami privalomai: draudimo įmokas sumoka darbdavys, darbo birža, valstybė, kartais, jei nesame socialiai drausti, susimokame patys. Tačiau nepatenkintiems valstybės sveikatos draudimu, yra alternatyva – savanoriškasis arba privatus sveikatos draudimas. Šio draudimo privalumai gana akivaizdūs – apdraustieji patys gali pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje profilaktiškai tikrinsis ir gydysis, be to, galės nemokamai pirkti vaistus, vykti pas odontologus ir naudotis kitomis galimybėmis, kurių neturi apsidraudusieji privalomuoju sveikatos draudimu.

Nors įstatymai ir žiniasklaida kaip susitarę deklaruoja, kad mūsų šalyje medicinos paslaugos nemokamos, tačiau realybėje yra kiek kitaip: nemokamai teikiamos tik pagrindinės paslaugos, o, norint atlikti sudėtingesnius ar pakartotinius tyrimus, reikia susimokėti. Papildomas išlaidas sudaro ir medikamentai, kitos būtinos gydymui priemonės.

Savanoriškas draudimas

Nors savanoriškas sveikatos draudimas Lietuvoje yra gana nesenas reiškinys, juo aktyviai naudojasi nemaža dalis darbdavių, besirūpinančių puikia savo darbuotojų sveikata ir savijauta. Tuo tarpu gyvybės draudimas, taip pat vis labiau populiarėjantis ir nebevertinamas kaip prabangos paslauga, yra paties žmogaus pasirinkimas. Savanoriškąjį sveikatos draudimą verta rinktis dėl kelių priežasčių. Pirma, darbdaviai suinteresuoti turėti sveikesnius, geriau besijaučiančius darbuotojus, kurie dirba našiau. Antra, apsidraudus šiuo draudimu, kur kas mažiau laiko sugaištama gydymo įstaigose būtent dėl to, kad žmogus pats laisvai gali pasirinkti, kur jam gydytis. Trečia, kol apdraustasis gydosi, draudimo bendrovė tiesiogiai apmoka visas su jo gydymu susijusias išlaidas, įskaitant ir vaistus bei medikamentus.

Sveikatos draudimas – viena iš darbuotojus motyvuojančių priemonių, veikianti panašiai kaip ir priedas prie atlyginimo. Dėl to darbdaviai gali tikėtis lojalesnių darbuotojų, geresnio mikroklimato.

Surasti naują darbuotoją įmonėms šiandien kainuoja išties brangiai

Dar vienas savarankiško sveikatos draudimo privalumas – galima naudotis tiek valstybinių, tiek ir privačių gydymo įstaigų paslaugomis. Apdraustiesiems šiuo draudimu, suteikiamos kur kas lankstesnės galimybės kasmet ar dažniau pasitikrinti sveikatą, darbdavys noriai tam darbuotoją išleidžia. Lankantis įprastose poliklinikose, norint kaip reikiant išsitirti sveikatą, į polikliniką ar gydymo įstaigą reikia eiti bent kelis kartus ir registruotis pas kelis gydytojus. Pasirinkus privatų sveikatos draudimą, sudaroma galimybė atlikti kompleksinius tyrimus – tai greita ir efektyvyvu.