Keliaujame linksmintis

Atostogos ir jų metų vykstančios kelionės tradiciškai ir nuobodžiai skirstomos į dvi pagrindines grupes – poilsines ir pažintines. Būtent taip savo kataloguose pasiūlymus mums suskirsto kelionių agentūros, tokius terminus naudoja žiniasklaida. Tai yra ir patogu, ir aišku, ir, galų gale – tai yra tiesa. Visos kitos konkrečių tikslų paskatintos kelionės sudaro žymiai mažesnę dalį bendroje masėje. Na ar dažnai girdite, jog žmogus keliauja sportuoti, apsipirkti, pažiūrėti teatrų spektaklių, išklausyti orkestro pasirodymo ar tiesiog pasilinksminti naktiniame klube? Tikrai ne, tačiau tikrai būna ir taip. Jei jau apie pasilinksminimus, dažnai šiame kontekste skamba Ispanijai priklausančios salos Ibizos vardas.

Būtent Ibiza daugiau ar mažiau girdėjusiems apie šią salą ji dažnai asocijuojasi su aktyviai pašėlusiu naktiniu gyvenimu bei gausiais būriais jaunimo. Ar taip yra iš tikrųjų ir kiek tai yra kitaip nei bet kuriame kitame pajūrio kurorte – atviras klausimas. Bet kad Ibizoje netrūksta naktinių klubų ir jaunimo juose – faktas. Kadangi labai neapibrėžtas, tai vargiai ir bepaneigiamas.

O pati sala, jau kaip minėta priklausanti Ispanijai ir esanti Balearų salyno dalimi, yra Viduržemio jūroje, į rytus nuo žemyninių Alikantės ar Valensijos miestų bei į pietvakarius nuo kur kas geriau žinomos Maljorkos salos. Ibiza geografinė padėtis leidžia čia būnantiems gerais orais džiaugtis bent pusę metų – būtent tiek laiko čia stebimas turistų pagausėjimas. Tuo metu oro temperatūra dienomis įprastai siekia dvidešimt penkis ir daugiau laipsnių šilumos, neretai – ir gerokai virš trisdešimt. Naktys, ypač vasaros mėnesiais, taip pat labai šiltos, leidžiančios iki paryčių šėlti klubuose su atviromis terasomis ar kokių nors švenčių ar festivalių metu tiesiog paplūdimyje.

Neatsiejamas poilsis Ibizoje ir nuo maudymosi jūroje. Daug jaunimo, plūstančio į salą, sąlygojo ir gan nemažą bei įvairią paplūdimio bei vandens sporto šakų pasiūlą. Čia galima mokytis kaituoti, išsinuomoti banglente, palakstyti kateriu ar vandens motociklu. Na, jei tik lieka jėgų praleidus smarkią naktį naktiniame klube. Vis tik jei jau nusprendėte pamatyti, kas yra toji Ibiza, neverta pamiršti pakeliauti ir po pačią salą. Iš bėdos – po žymiausias jos vietas. Tačiau draugų kompanijai išsinuomojus automobilį vos per dieną galima apvažiuoti visą salą ir pasigrožėti nuostabiais gamtos vaizdais. Tad kodėl gi ne, juk nuotykių ir potyrių įvairovė dar niekam nepakenkė. Bent jau labai stipriai.