Nežinai, kaip klijuoti tapetus? Bijote, jei pabandysite, kad galų gale gausite daugiau problemų nei rezultato? Sėkite šiuos patarimus, kaip klijuoti tapetus ir jūsų darbas bus atliktas puikiai.

Paruoškite sienas

Pradėkite nuimdami senus tapetus, plokščių dangčius, šilumos registrus ir šviestuvus. Užpildykite visas skylutes nesuvaržomu jungčių junginiu, kad nereikėtų laukti, kol jis išdžius, ir uždėti kitą sluoksnį.

Nubraukite sienas gipso kartono peiliu arba nušlifuokite jas 50 gritų švitriniu popieriumi, kad pašalintumėte mažesnius trūkumus. Galiausiai uždenkite visą sieną gruntu. Nepraleiskite šio žingsnio!

Volelis bei dažai

Naudokite aukštos kokybės dažų volelio dangtelį, kad užteptumėte dažų pastą – pigūs paliks nenuoslius kamuoliukus visame popieriuje. Dirbdant s su iš anksto paruoštais gaminiais, mieliau naudokite vandenį ant popieriaus dažų volelio. Panardinant popierių į dažus yra netvarkingai ir neužtikrinamas vienodas padengimas.

Kampai

Kampai retai būna visiškai tiesūs. Pirmasis kampe sumontuotas skydelis turi sutapti su gretima siena bent 1/8 colio. Kai einate į kampą, išmatuokite nuo paskutinio skydo iki kampo viršuje, viduryje ir apačioje.

Tada nukirpkite kampinį skydą 1/8 colio ilgiau nei ilgiausias iš trijų matavimų. Galite naudoti likusį gabalą, kad pradėtumėte naują sieną, tačiau jums gali tekti ją supjaustyti nedideliu kampu, kad tilptų kreivas kampas. Kai kurie tapetai neprilips prie kitų tapetų.

Popieriaus sulankstymo procesas

Tai suteikia laiko pastai suaktyvėti ir popieriui suminkštėti. Sulenkite popierių taip, kad jį išskleidę dirbtumėte su dviem trečdaliais ploto. Kuo ilgesnis popierius, tuo lengviau ištiesinti. Iškirpkite krūva popieriaus gabalų vienu metu ir sulankstykite kelis tuo pačiu metu. Kiekvieną ritinį pastatykite priešais sieną, kur jis bus pakabintas. Jei esate pradedantysis, įdėkite juos į plastikinį maišelį.

Švelniai išlyginkite popierių

Kai popierius bus priklijuotas ant sienos, įsitikinkite, kad jis yra lygus. Jeigu yra nelygumai, nestumkite jų per stipriai, nes kitaip išspausite pastą ir ištempsite popierių. Tai ypač svarbu, kai dirbate su paruoštu popieriumi. Susitraukimas sukelia siūlių spragas – spragos yra labai blogai.

Nuvalykite perteklių

Daug lengviau išvalyti pastą, kol ji visiškai nesukietėja, todėl kiekvieną skydelį reikėtų nušveisti šiltu vandeniu. Naudoti galima natūralias kempines, po vieną kiekvienoje rankoje. Dirbdant su ypač lipnia pasta, galima naudoti kelis lašus indų muilo. Kad išvengtųmėte purvo, galima išspausti kempines, kol jos vis dar panardintos į vandenį.

Tapetų kraštų svarba

Tapetų kraštų svarba

Kad kraštai nesusiveltų, turite juos išlyginti voleliu. Tačiau ta pati taisyklė, kuri taikoma visiems tapetams, taikoma ir voleliui: nespauskite per stipriai, nes išspausite per daug klijų.

Reikalingi įrankiai

Prieš pradėdami išsirikiuokite reikiamus visus reikalingus įrankius, kurie yra būtini tapetų klijavimui – sutaupysite laiko ir pinigų.

Venkite paskutinės minutės kelionių apsipirkdamų kai visos medžiagos bus paruoštos iš anksto.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme kaip savarankiškai paklijuoti tapetus savo namuose. Vadovaukitės šiais patarimais ir galite būti užtikrinti, kad tapetų klijavimas pavyks jums puikiai.

Išskirtinius tapetus savo namams galite rasti bijunai-prienamo.lt