Koks šalutinis plaukų šalinimo lazeriu poveikis?

Koks šalutinis plaukų šalinimo lazeriu poveikis?

Jei esate pavargę nuo tradicinių plaukų šalinimo būdų, pavyzdžiui, skutimosi, jums gali būti įdomu plaukų šalinimas lazeriu. Dermatologo ar kito kvalifikuoto ir apmokyto eksperto siūlomos plaukų šalinimo lazeriu Kaune procedūra stabdo folikulų augimą. Daugeliui žmonių plaukų šalinimas lazeriu yra saugus. Procedūra taip pat nėra susijusi su ilgalaikiu šalutiniu poveikiu.

Vis dėlto diskusijų apie šalutinį plaukų šalinimo lazeriu poveikį gausu. Nors po procedūros gali pasireikšti laikinas ir nedidelis šalutinis poveikis, kiti poveikiai yra reti. Be to, bet kokie teiginiai apie sąsajas su jūsų ilgalaike sveikata yra nepagrįsti.

Štai ką jums reikia žinoti.

Nedidelis šalutinis poveikis yra dažnas

Plaukų šalinimas lazeriu atliekamas naudojant mažus, didelio karščio lazerius. Lazeris gali

sukelti laikiną šalutinį poveikį iškart po procedūros. Odos sudirginimas ir pigmentacijos pokyčiai yra dažniausias šalutinis poveikis.

Paraudimas ir dirginimas

Plaukų šalinimas Kaune

Plaukų šalinimas lazeriu gali sukelti laikiną sudirginimą. Taip pat galite pastebėti nedidelį paraudimą ir patinimą gydomoje vietoje. Vis dėlto šie poveikiai yra nedideli. Dažnai tai yra tas pats poveikis, kurį galite pastebėti po kitų tipų plaukų šalinimo, pavyzdžiui, vaškavimo.

Norėdami sumažinti šį poveikį, jūsų dermatologas gali taikyti vietinę anesteziją prieš procedūrą.

Bendras dirginimas turėtų išnykti per kelias valandas po procedūros. Pabandykite uždėti ledo paketus, kad sumažintumėte patinimą ir bet kokį skausmą. Turėtumėte paskambinti savo gydytojui, jei jaučiate nežymius sudirginimo simptomus arba pablogėja šalutinis poveikis.

Pigmentacijos pokyčiai

Po gydymo lazeriu galite pastebėti šiek tiek tamsesnę ar šviesesnę odą. Jei turite šviesią odą, plaukų šalinimo lazeriu tikimybė yra tamsesnė. Priešingai – žmonės su tamsia oda, kuriems procedūros metu gali būti šviesesnių dėmių. Tačiau, kaip ir odos sudirginimas, šie pokyčiai yra laikini ir paprastai nesukelia susirūpinimo.

Sunkus šalutinis poveikis yra retas

Retai plaukų šalinimas lazeriu gali sukelti sunkesnį šalutinį poveikį. Jūsų rizika padidėja, jei naudojate namuose naudojamus lazerinius rinkinius arba kreipiatės į gydytoją, kuris nėra apmokytas ir sertifikuotas.

Retas plaukų šalinimo lazeriu šalutinis poveikis yra:

  • Pernelyg didelis plaukų augimas gydymo srityje: kartais šis poveikis yra klaidingas dėl plaukų slinkimo po procedūros.
  • Bendros odos tekstūros pokyčiai: Jums gali būti padidėjusi rizika, jei neseniai įdegėte.
  • Randai: Tai dažniausiai pasitaiko žmonėms, kurie linkę lengvai randėti.
  • Lizdinės plokštelės ir odos pleiskanojimas: tokį poveikį gali sukelti saulės poveikis per anksti po procedūros.

Aptarkite šiuos šalutinius poveikius su savo gydytoju. Nors jie yra labai neįprasti, vis tiek verta juos žinoti. Kreipkitės į gydytoją, jei po plaukų šalinimo lazeriu pasireiškė kuris nors iš šių simptomų.

Ar plaukų šalinimas lazeriu gali sukelti vėžį?

Tai mitas, kad plaukų šalinimas lazeriu gali sukelti vėžį. Tiesą sakant, pagal „Skin Care Foundation“, ši procedūra kartais naudojama tam tikroms ikivėžinių pažeidimų formoms gydyti.

Saulės pažeidimams ir raukšlėms gydyti naudojami skirtingi lazeriai. Plaukų šalinimui ar kitoms odos procedūroms naudojami lazeriai turi tokį minimalų spinduliuotės kiekį. Be to, minimalus kiekis patenka tik ant odos paviršiaus. Taigi, jie nekelia vėžio rizikos.

Ar plaukų šalinimas lazeriu gali sukelti nevaisingumą?

Taip pat mitas, kad plaukų šalinimas lazeriu gali sukelti nevaisingumą. Lazeriai veikia tik odos paviršių, todėl minimali procedūros spinduliuotė negali prasiskverbti į jokius jūsų organus. Pasitarkite su gydytoju apie galimą riziką, jei šiuo metu bandote pastoti.

Esmė

Apskritai, plaukų šalinimas lazeriu yra saugus ir veiksmingas daugumai žmonių. Atsargumo dėlei neturėtumėte atlikti procedūros šalia akių ar nėštumo metu. Kreipkitės į gydytoją, jei po plaukų gydymo lazeriu atsiranda kokių nors retų simptomų.

Be to, žinokite, kad procedūra negarantuoja visiško pašalinimo. Jums gali prireikti tolesnio gydymo.

Šaltinis: epil.lt

Total
0
Shares
Related Posts